Tehniški dan – JAMA DIMNICA za 6. in 7. razred

Tehniški dan: jama Dimnica, sreda, 23.11. 2020.

Obiskali bomo jamo Dimnico z okolico.   Po serpentinasti poti skozi vhodno brezno se spustimo v podzemne dvorane, kjer se učenci seznanijo s kraškim podzemljem, jamsko klimo in živalstvom.  Pri spoznavanju površinskega dela pa spoznamo slepo dolino Mrzlice, toplotni obrat, polgoli kras, delane vrtače, profil prsti, poraščenost površja, ponor. Dejavnosti sklenemo v vasi Slivje, kjer se ustavimo v cerkvi sv. Martina s poslikavami, ki prikazujejo negativne biblijske like kot fašistične, pozitivne pa kot slovenske. V kolikor nam čas dopušča se bomo povzpeli še na razgledišče.

Oprema: učenci naj imajo opremo, primerno vremenskim razmeram na dan izvedbe dejavnosti: pohodno obutev (tudi kaj za preobut in preobleč…za na avtobus, v primeru, če se umažejo, zmočijo….), toplejšo obleko za v jame (temperatura zraka se giblje od –3° do +10°C), nahrbtnik, pelerino in dežnik, malico,  baterijsko svetilko (obvezna), trdo podlogo za pisanje in pisalo in veliko dobre volje.

Trajanje:

– odhod izpred šole ob 7.00

– program od 9.00 do 13.00

povratek v Brusnice okoli 15.00,  potem še razvoz z avtobusom v Suhadol in Gabrje

Malica in kosilo bo v obliki lunch paketov, ki jih bomo vzeli s sabo.

Cena: 5 eurov na učenca (vodenje preko CŠOD in vstopnina v jamo) + prevoz

Maja Bojanec

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost