Šolski teki

V Novem mestu se je ta konec tedna odvijala velika tekaška prireditev. Na sporedu je bil 6. Novomeški polmaraton. V soboto, 30. 9. 2023, so na Novem trgu v Novem mestu potekali ŠOLSKI TEKI, dan kasneje pa se je odvijal polmaraton.

Tekmovanja v šolskih tekih so se udeležili tudi učenci naše šole. Ljubitelji teka in vsi, ki so se želeli preizkusiti v vzdržljivostnem teku, so pogumno stopili na štartno mesto in se ob štartnem zvoku borbeno pognali v tek. Da je tek zabaven in hkrati izziv za naše mišice in glavo, so naši učenci tekači dobro spoznali.

Pred štartom smo se ustrezno pripravili: pripeli smo štartno številko, ogrejeli telo in usmerili misli v čim boljši tek. Učenci so glede na starostno kategorijo tekli različno število krogov. Najmlajši so pretekli en krog (500m), najstarejši pa kar tri. Ob prihodu v cilj pa so organizatorji vsem tekačem štartno številko sneli in jo zamenjali za spominsko medaljo.

Dosegli smo zelo dobre rezultate.
2. mesto Mia BUTALIN, 3. razred
2. mesto Anej BUTALIN, 6. razred
2. mesto Emma GAZVODA DEŽELAN, 7. razred
3. mesto David JANC, 8. razred

Iskrene čestitke vsem udeležencem!