Ekskurzija v Gradec

V četrtek,  22. 9. 2022, smo učenci od 6. do 9. razreda, ki se učimo izbirni predmet nemščino, končno spet lahko šli (covid) na ekskurzijo v Avstrijo. Pot nam je krajšala tudi vodnica Lidija, ki nam je natrosila nekaj novih informacij o Avstriji in mestu Gradec.

Ko smo prispeli, smo se najprej sprehodili po starem mestnem jedru (Altstadt). Pri prečkanju mostu smo občudovali umeten otok na Muri (Murinsel). Potem smo prehodili 260 stopnic do vrha Grajskega griča (Schlossberg), kjer smo občudovali znameniti stolp z uro (Uhrturm), ki je prepoznavni znak mesta Gradec.

Končno smo dočakali »najpomembnejšo« destinacijo – čokoladnico Zotter, kjer  smo lahko poskusili več kot 150 vrst čokolad. Nekatere so bile tekoče, v prahu in narezane na koščke ter z različnimi dodatki. Na koncu smo si lahko kupili tudi kakšno čokolado za domače ali prijatelje.

Pozno popoldne smo prijetno utrujeni in polni novih spoznanj zapustili prestolnico avstrijske Štajerske (Steiermark) in odšli proti domu.

Pia Mikec, 9. razred

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost