Erasmus+ Anglija

V letošnjem letu smo začeli s projektom Erasmus+. Poleg naše šole sta v projekt vključeni tudi Washingborouh Academy iz Anglije ter Szkola Podstawowa nr 8 iz Poljske. Projekt ima naslov Read Write Eat. Cilj projekta je izboljšanje spretnosti učencev na področju branja in pisanja. Vse aktivnosti so povezane s hrano.

Pred obiskom je vsaka šola pripravila predstavitev šole in kraja, kar smo predstavili vsem učencem Washingborouh Academy. Tekom obiska smo primerjali šolske sisteme, standarde znanja ter načine preverjanja in ocenjevanja znanja. Učiteljice smo prisostvovale pri pouku maternega jezika. Opazovale smo kako poučujejo branje, glasoslovje ter pisanje.

Washingborough Academy je šola, ki daje velik poudarek vrednotam. Ena izmed vrednot je tudi medkulturno povezovanje in vključevanje okolice v šolo. Tako smo spoznali kitajske, vietnamske, bolgarske in poljske običaje.

Projektne aktivnosti, ki sledijo, bomo predstavili na srečanju, ki bo v mesecu marcu, na naši šoli.

Slike s srečanja si lahko ogledate v galeriji.