Erasmus + obisk v Sloveniji

Minuli teden smo na šoli gostili angleške in poljske partnerje v okviru projekta Erasmus+. Od nedelje do petka so tuje učiteljice spoznavale našo kulturo in spremljale naš učni proces. Med drugim so bile prisotne pri urah angleščine in slovenščine. Predvsem jih je zanimalo opismenjevanje in poučevanje literature, saj je cilj našega projekta razvijanje bralnih in pisnih spretnosti. Nekateri učenci od 6. do 9. razreda so jih vodili po šoli in vrtcu ter jim bili na voljo za razlago in vprašanja. Skupaj z učenci od 5. do 8. razreda so kuhale naše, poljske in angleške jedi. Delček folklornega plesa, ki so ga “Podgurčki” prikazali na materinskem dnevu, so posnele in že naslednji dan smo si ogledali, kako ples posnemajo angleški otroci. Kulturni in zgodovinski ogled Novega mesta so zaključile z vodenim ogledom zanimive frančiškanske knjižnice. Na srednji Ekonomski šoli Novo mesto smo pokomentirali tudi podobnosti in razlike v šolskih sistemih vseh treh držav.
Učenci so bili veseli prihoda tujih učiteljic in njihove prisotnosti pri pouku, kar so pokazali z risbicami in celo pesmico v angleškem jeziku. Učenci, ki so jim bili na obisku posebno v pomoč in so izkazali odlično znanje angleškega jezika, pa so dobili njihovo prav posebno pisno pohvalo, ki je namenjena pravzaprav staršem.
Učiteljice so se domov vrnile polne lepih vtisov, ki jih bodo delile s svojimi učenci.

no images were found

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost