Zdravniški pregled 8.r

Podrobnosti dogodka

Obveščam Vas, da se bodo preventivni zdravstveni pregledi učencev osmih razredov izvedli v ponedeljek, 8.1.2024.

• Odhod izpred šole je z redno avtobusno linijo ob 7:25. Predviden prihod je okoli 13:00. Učenci bodo s seboj imeli zajtrk, kosilo bo v šoli.

Preventivni zdravstveni pregledi bodo potekali na šolskem dispanzerju.

• Ob preventivnem zdravstvenem pregledu bodo imeli učenci antropometrične meritve, merjenje krvnega tlaka in pulza, pregled ostrine vida na daleč, pregled barvnega vida, osnovne krvne (hemogram) in urinske laboratorijske preiskave, zdravstveno vzgojo in individualni klinični pregled pri zdravnici.
  • Hkrati bodo imeli učenci še preventivni pregled zobovja (sabo naj prinesejo zobne ščetke in podpisano izjavo).
  • Dečki in dekleta, ki niso prejeli cepiva proti HPV v šestem razredu imajo možnost cepljenja tudi v 8. razredu osnovne šole. Učenci so soglasja dobili v šoli. Manjkajoči učenci jih lahko pridobijo na spletni strani navedeni spodaj.

Vsak učenec na ima s seboj:

· KARTICO ZDRAVSTVENEGA ZAVAROVANJA,

· PODPISANO SOGLASJE: https://nijz.si/wp-content/uploads/2021/09/letak4b_za_splet.pdf (učenci, ki se želijo cepiti proti HPV) + soglasje za pregled zob

· CEPILNO KNJIŽICO (učenci, ki se želijo cepiti proti HPV).