Kulturni dan za učence od 1. do 9. razreda

Živé naj vsi naródi,
ki hrepené dočakat dan,
ko, koder sonce hodi,
prepir iz svéta bo pregnan,
ko rojak
prost bo vsak,
ne vrag, le sosed bo mejak!

(F. Prešeren)

V torek, 7. 2. 2023, smo na naši šoli izvedli nadvse zanimiv kulturni dan, sestavljen iz več dejavnosti. Učenci so tekom dopoldneva ustvarjali na številnih delavnicah. Izdelovali so svoje prve knjige, “kamišibaj” zgodbe, likovno ustvarjali na tematiko Franceta Prešerna, se glasbeno zabavali z Prešernovimi rimami in rapali svoja besedila, izdelovali časovni trak Prešernovega časa, izdelovali knjižne kazalke, digitalno ustvarjali spletne kvize, pisali pesmi v angleškem jeziku in objavili angleške novice o Francetu Prešernu, poprijeli za posebno pero in pisali slovensko himno s posebno oblikovano pisavo, pekli figove sladice, se rokovali s pirografom in žgali pisavo v les ter se na različne načine ukvarjali s slovenskim jezikom ter narečnimi besedami.

Zadnji del dneva smo zaključili s skupno prireditvijo ob počastitvi kulturnega praznika. Del prireditve je bila predpremiera krajše gledališke igre z naslovom Prid’ trgat, ki je nastala v sklopu projekta “Rastoča knjiga”. Projekt Rastoča knjiga na naši šoli poteka od leta 2011. Do sedaj je na šoli izšlo 10 knjig. Kot zadnja knjiga je izšla leta 2022, Narečni slovar brusniške doline (ponatis in dopolnjena izdaja) avtoric D. Šinkovec in M. Jaklič.

Več v fotogaleriji.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost