Naravoslovni dan, 3. razred: Obisk integrirane kmetije Medle

V petek, 9. 6. 2023, smo odšli na kmetijo Medle. Kmetijo nam je razkazala gospa Nataša Medle Rumpret. Na poti do kmetije smo se ustavili pri gasilskem domu na Ratežu. Imeli smo malico in kratek postanek. Spoznali smo, katere vrste zelenjave in sadja pridelujejo. V rastlinjaku, kjer rastejo jagode, nam je gospa Nataša dovolila, da si je vsak učenec lahko odtrgal eno jagodo in jo tudi pojedle. Spoznali smo, da imajo za opraševanje rastlin, dva čebelja panja. Naučili smo se, da je potrebno čmrlju za pitje vode navlažiti gobico. Na koncu smo jedli jagode, pili sok in kdor je želel, je lahko polizal sladoled. Gospa Nataša nam je pokazala na kakšen način zalivajo v vsakem rastlinjaku. V gnojilo ne dajejo preveč škodljivih snovi. Zapomnila sem si, da gnojijo trikrat na teden. Rastlinjaki se sami odpirajo in zapirajo. Imeli smo lep naravoslovni dan. Spoznala sem veliko novega o kmetovanju in pridelovanju zelenjave in sadja.

Zapisala: učenka Doroteja Malnar

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost