Osvojili smo 2. mesto na občinskem tekmovanju Kaj veš o prometu?

Kljub muhastemu vremenu smo se z željo po izboljšanju lanskega rezultata odpravili na občinsko kolesarsko tekmovanje Kaj veš o prometu. Gostila nas je OŠ Bršljin.

Tekmovanje je dodatna spodbuda za učenje prometnih pravil, razvijanje spretnosti in pravilne vožnje v prometu, ki jih organizirajo šole v sodelovanju z občinskimi Sveti za preventivo in vzgojo v cestnem prometu.

Samo tekmovanje je zasnovano tako kot kolesarski izpiti, in sicer iz:

• teoretičnega dela o poznavanju cestno-prometnih predpisov, ki poteka preko spletnega portala,
  • spretnostne vožnje na poligonu,
  • praktične vožnje v prometu.

Po začetnem ogledu 2 km proge so štirje osmošolci nadeli kolesarske čelade in pričeli s poligonom oz. vožnjo na cestnih površinah. Tekmovanje pa zaključili v računalniški učilnici, kjer so dokazali, da poznajo prometna pravila.

Žan Radovan, Žiga Rolih, Tian Šašek in Luka Vujasin so tekmovanje zaključili na odličnem 2. mestu. Posamično pa je Žan Radovan osvojil 3. mesto in za nagrado prejel skiro.

Iskrene čestitke.