Prepoved organizacije nujnega varstva v VIZ institucijah, 15. 3. 2020

Nova odločitev vlade Republike Slovenije za področje vzgoje in izobraževanja je, da je vlada Republike Slovenije danes, 15. 3. 2020, izdala Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih, s katero bo prenehala veljati Odredba o prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih (Uradni list RS, št. 19/20 in 22/20), ki je dovoljevala organiziranje nujnega varstva otrok.

Vse šole in vrtci bodo od 16. marca 2020 do preklica zaprti. Od 16. 3. 2020 bo torej prepovedano zbiranje ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja.

Novi odlok ne dovoljuje več organizacije nujnega varstva otrok v vzgojno-izobraževalnih institucijah.

Ravnateljica

Jasmina Hidek

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost