START UP – podjetništvo

V petek, 11.11. in v soboto, 12.11. smo se v okviru podjetništva udeležili START UP vikenda. Bili smo na OŠ Šmarjeta, skupaj  z OŠ Šentjernej in OŠ Frana Metelka Škocjan. 

V našem konzorciju je sodelovalo 6 ekip. Učenci 9. in 8.razreda (Lovro, Tinkara, Nuša, Alja, Špela, Zala in Arne) so predstavili svojo podjetniško idejo. Poimenovali so jo ElektroBliz. To je skupek prenosnih sončnih celic, ki nam proizvajajo elektriko, če ostanemo brez nje, ali pa smo na robinzonskih počitnicah.

Učenci so se ideje odlično lotili. Sestavili so anketo, naredili prototip, razmišljali o konkurenci, neulovljivi prednosti in predstavili izdelek. Dobili so nagrado za 2. mesto in sicer Balvanski plezalni center Frikšn.

ČESTITAMO!! 

Kako pa smo uživali si lahko ogledate v GALERIJI

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost