Uvod v praznični december s pismi za lepši dan

Praznični december je čas veselja, druženja in praznovanja, vendar pa za mnoge starejše osebe ta mesec pogosto pomeni občutek osamljenosti in izolacije. Medtem ko mnogi uživajo v prazničnem vzdušju, se lahko starejši soočajo s povečano osamljenostjo, zlasti če nimajo družine ali bližnjih, s katerimi bi lahko delili ta čas.

Na šoli se zavedamo, da vsak od nas lahko prispeva k temu, da bo december za starejše bolj poseben in prijeten. Zato smo se v  začetku meseca na pobudo Young Caritas Slovenija pridružili akciji Pismo za lepši dan z namenom, da starejšim prebivalcem Slovenije polepšamo praznične dni. 

Učenci so po premisleku o tem, kaj bi starejšim polepšalo dan pričeli s pisanjem pisem. V teh ni manjkalo lepih misli, spodbudnih besed in prisrčnosti. Svoja pisma so polepšali z risbicami in jim priložili majno pozornost kot je vrečka čaja ali pa sladko presenečenje.

Poslali smo okoli 100 pisem, na katera smo zelo ponosni. Učenci pa upajo, da bodo prejeli tudi odgovor.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost