Mladi podjetniki z ustvarjalnostjo in inovativnostjo do podjetnosti

Za člane podjetniškega krožka je bil mesec oktober zelo pester. Pet učencev se je namreč udeležilo podjetniškega projekta ZUIP –  Z ustvarjalnostjo in inovativnostjo do podjetnosti. Kar dva petka in dve soboti so naši učenci na podjetniški način reševali podjetniški izziv, ki jim ga je zadal Razvojni center Novo mesto. Ta pa je bil za učence trd oreh. Njihova naloga je bila namreč kako oživeti propadle stavbe ali javne površine v Žužemberku in jih ponovno vrniti v uporabo. Skupina je lahko izbirala med dvema nalogama, pri čemer so se naši učenci odločili za oživitev starega mlina pod gradom. Mladi podjetniki so s timskim delom najprej poiskali pomembne podatke o izbranem kraju. Svoje izsledke so večkrat, v obliki »pitcha«, predstavljali ostalim sodelujočim šolam in vodji projekta. Sledilo je delo na terenu. Učenci so si obe točki najprej ogledali in ocenili stanje. Temu so sledili pogovori z domačini, pri katerih so učenci dobili veliko koristnih informacij in potrditev za nadaljnje delo. »Zdenkina skupina«, kot so se poimenovali sami, je že v prvem ZUIP vikendu prejela veliko pohval za timsko delo, prizadevnost in inovativnost. Teren, ki so si ga učenci ogledali, pa jih je takoj navdihnil za gradnjo kampa. V njem so videli priložnost obuditve starega mlina v obliki muzeja na prostem, nešteto možnosti za športne dejavnosti ter možnost za postavitev mobilnih hišic. Učenci so navezali stik tudi s podjetjem Adria Mobil, pri katerem so dobili veliko koristnih informacij, ki so jim koristile pri nadaljnjem delu. Sledila je izdelava prototipov iz doma dostopnega in varnega materiala ter predstavitev ideje pred komisijo. Svoje delo so opravili z odliko in zaslužene pohvale prejeli tako s stani mentorice Zdenke Škrbec kot tudi s strani komisije, ki so jo sestavljali podžupan občine Žužemberk, g. Rok Zupančič, predstavnica Podjetniškega inkubatorja Novo mesto, ga. Anja Jakše ter mladi podjetnik g. Rado Trifkovič.

Čestitke mladi podjetniki.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost