Vaja evakuacije na OŠ Brusnice

V mesecu oktobru, ki je tudi mesec požarne varnosti, smo na naši šoli pod nadzorom PGD Brusnice, uspešno izvedli vajo evakuacije. Zvočni signal nas je presenetil med tretjo šolsko uro. Učiteljice in učitelji smo učence hitro in v skladu z načrtom evakuacije pospremili iz šolskih prostorov na predvideni prostor na šolskem igrišču. Tam so se nam pridružili še otroci iz vrtca ter vzgojiteljice. Učiteljice smo na zbornem mestu o številu učencev poročale ravnateljici, ona pa je o tem obvestila odgovorno osebo prostovoljnega gasilskega društva. Med tem časom so prostore šole pregledali gasilci in ugotovili, da v zgradbi ni več nikogar in da je vse pod nadzorom. Na koncu je vodja intervencijske enote razglasil konec nevarnosti. Gospa ravnateljica nas je pohvalila, saj smo evakuacijski čas v primerjavi z lanskim šolskim letom izboljšali.  Nagovoril pa nas je tudi predsednik PGD Brusnice, g. Franc Bojanc. Podal nam je nekaj pomembnih napotkov in nam povedal, da je zelo pomembno, da z evakuacijo ne odlašamo in prostore čim prej varno zapustimo.

Tovrstne vaje so vsekakor zelo koristne, saj se vedno naučimo kaj novega. Gasilcem PGD Brusnice pa se še enkrat zahvaljujemo za sodelovanje.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost