Člani podjetniškega krožka na Startup vikendu v Novem mestu

V petek, 8. 11. 2019 in v soboto, 9. 11. 2019, se je pet učencev podjetniškega krožka udeležilo Startup vikenda, ki ga je organiziral Razvojni center Novo mesto. Na dogodku, kjer je sodelovalo kar 80 osnovnošolcev in srednješolcev, so naši mladi podjetniku dosegli izjemen uspeh. Uvrstili so se namreč v finale, ki jim je omogočil čudovito popotnico za nadaljnje delo. Njihovem uspehu pa je poleg predhodnega dela pri krožku ter ZUIPA, botroval še bogat program, ki so ga pripravili organizatorji. Učenci so tako že v uvodu Startup vikenda prisluhnili motivacijskemu predavanju gospe Damjane Pirnar, z naslovom Biti podjetnik. V nadaljevanju so se razdelili v skupine, v katerih so pričeli s tako imenovanim »design thinkingom«. Pri delu so imeli seveda pomoč mentorice Zdenke Škrbec in zunanjega mentorja Alekseja Metelka. Po dvournem delu je sledilo naslednje predavanje, kjer so se učenci lahko naučili, kako pridobiti informacije iz trga ter kako zasnovati intervju, spletno stran in spletno anketo. Seznanili so se tudi z delom v timih, saj so morali oblikovati produkt preko metode design thinking in si od potencialnih uporabnikov pridobiti informacije na terenu. Med drugim so morali razmišljati tudi o potencialnih kupcih, kanalih obveščanja, konkurenci ter prihodkih in stroških. V petkovih večernih urah pa so zaključevali končno oblikovanje poslovnega modela ter se lotili izdelovanja prototipa. Tako smo že lahko videli idejo, ki so si jo zamislili naši učenci. Izdelek so poimenovali EasyTable. Soboto so polni pričakovanj pričeli z zajtrkom in predavanjem g. Simona Jeraja in g. Francija Bačarja o delu v timih na MVP-ju ter s predstavitvijo orodja Landing page. Seveda pa pri podjetništvu ne gre brez t.i. »pitchev«, kjer so Zoja, Marta, Neža, Timotej in Lovro naravnost blesteli. Svoje lastno podjetniško idejo so tako najprej predstavili na predizboru, kjer je komisija njihove ideje pokomentirala in podala konkretne informacije za izboljšanje produktov. Nad njihovo idejo, delom in prizadevnostjo so bili v komisiji navdušeni, zaradi česar so se uvrstili tudi v finale. Tam pa so svojo idejo še enkrat predstavljali pred številčnejšo publiko. Prisluhnili so jim namreč vsi udeleženci startupa ter komisija, ki so jo tokrat sestavljali lokalni podjetniki in podjetnice.

Polni vtisov, novega znanja, druženja in zabave so tako naredili še dodaten korak, ki jim bo pomagal na 2. regijskem tekmovanju POPRI. Mi pa se že veselimo novih uspehov.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost