Zlati bralci 2022

Zlati bralci so učenci, ki vsako leto, od 1. do 9. razreda, osvojijo priznanje za bralno značko. Letos so ta poseben naziv – Zlati bralec – osvojili trije učenci: Luka Hribar, Elma Jakupović in Maša Koligar. Za njih in ostale zlate bralce dolenjskih občin je Društvo DPM Mojca pripravilo slavnostno prireditev v Kulturnem centru Janeza Trdine Novo mesto. Kulturni program sta popestrila harmonikaša Glasbene šole Marjana Kozine, gostja programa, ga. Irena Potočar Papež, pa je učencem skozi primere iz življenja znanih ljudi in skozi primere znanih domišljijskih junakov položila na srce, kako pomembno je neprestano truditi se biti boljši samemu sebi in biti boljši do drugih. Prireditev se je končala s podelitvijo knjižne nagrade in z željo, da bi zlati bralci ostali zvesti knjigi tudi naprej v življenju. Čestitamo Maši, Elmi in Luki!

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost