5. obletnica Rastoče knjige

Na OŠ Brusnice smo obeležili že 5. obletnico Rastoče knjige. Prioritetna naloga letošnjega šolskega leta je doživljanje, razumevanje in vrednotenje gledališkega dogodka in ob tem raste tudi letošnja Rastoča knjiga. V ta namen so učenci uprizorili gledališko igro Ko odrastem, bom bil … avtorice in bivše učenke Jasne Pavlin. V duhoviti zgodbi morajo devetošolci narediti šolski projekt s poklicno tematiko, kar pa sploh ni enostavno. S svojimi popoldanskimi aktivnostmi so tako zaposleni, da nimajo časa niti za druženje, kaj šele za projekt. Pri tem jih ovirajo še starši s svojimi pričakovanji, mlajši nagajivi sestrici ter malce čudaška babica. Vabilu na kulturni dogodek se je prijazno odzval tudi slavnostni govornik akademik, prof. doktor Tadej Bajd, predsednik SAZU. Doktor Janez Gabrijelčič, idejni oče Rastoče knjige, pa je izrazil zadovoljstvo, da ideja Rastoče knjige raste, se razvija in dobiva mednarodne razsežnosti. S projekti kot je Igramo se gledališče k temu pripomore tudi naša šola. Ravnateljica Jasmina Hidek je poudarila, da bomo v tem duhu nadaljevali tudi v bodoče.