Rastoča knjiga OŠ Brusnice v Državnem zboru

19. novembra 2015 je bil v dvorani Državnega sveta RS 1. Strokovni posvet ob 15. obletnici projekta Rastoča knjiga, na katerega je bila vabljena tudi OŠ Brusnice. V tem času je projekt »zaživel med učenci in učitelji številnih vzgojno-izobraževalnih ustanov, globok sporočilni namen je dosegel bralce in zavzete knjižničarje, muzealce in predstavnike lokalnih skupnosti, naše zamejce in izseljence, pisatelje in pesnike … »
Med drugimi so imeli na posvetu pozdravne nagovore tudi: akad. prof. dr. Boštjan Žekš, mag. Igor Teršar, mag. Mitja Bervar, prof. dr. Mihael Japelj, dr. Janez Gabrijelčič … Sledila je svečana podelitev priznanja Društva rastoča knjiga akad. prof. dr. Francetu Berniku.
Med 19 prikazi uveljavljanja Rastoče knjige je bila tudi Rastoča knjiga OŠ Brusnice, ki v letošnjem šolskem letu praznuje že 5. obletnico delovanja. Ravnateljica OŠ Brusnice, Jasmina Hidek, je v predstavitvenem nastopu poudarila ključne mejnike: srečanje literatov naše doline, gledališke predstave naših učencev (Ko me zmanjka, Brusniška ohcet, Ko bom velik, bom bil …), devet knjig, ki jih je doslej izdala naša šola … Med najpomembnejšimi sta gotovo Narečni slovar brusniške doline, avtoric Milene Jaklič in Darje Šinkovec, ter zbirka domoljubnih črtic naše izseljenke iz Kanade, Cvetke Kocjančič, Kam vodi cesta.
Posvet je izzvenel v prepričanju, da je Rastoča knjiga »neprecenljiva podstat, ki daje slovenskemu okolju njegovo posebnost in je obenem pomemben dejavnik našega narodnega razvoja.«
1. Strokovnega posveta vseslovenskega projekta Rastoča knjiga smo se iz OŠ Brusnice udeležile: ravnateljica Jasmina Hidek in učiteljici Milena Jaklič ter Darja Šinkovec.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost