Erasmus+ obisk na Poljskem

Prvi teden oktobra na Poljskem poteka srečanje predstavnikov šol, ki sodelujemo v projektu Read, Write, Eat (Erasmus +). Na tokratnem srečanju vsaka šola predstavi zgodbo, ki je značilna za njihovo kulturo oziroma je povezana z njihovim krajem. V ta namen so učenci spoznavali določeno zgodbo ter nato poustvarjali, tako da so napisali sodobnejšo različico, ki so jo nato tudi odigrali. Na naši šoli smo izbrali Trdinovo Gospodično, ki so jo podrobno obravnavali učenci 6. razreda. Njihove moderne različice in dramatizacije smo predstavili na tem srečanju, učitelji pa smo videli predstavo moderne različice poljske zgodbe.
Tekom tega tedna bomo imeli priložnost spoznati, kako poteka šolski vsakdan na Szkola podstawowa nr 8 w Elblagu.

Ogledali smo si tudi glasbeno šolo, ki je drugačna kot naše glasbene šole. Je kot osnovna šola, le da se poleg običajnih predmetov vsi učenci učijo igrati še instrument. Število učnih ur tako precej presega predmetnik njihovih vrstnikov v običajni osnovni šoli. Kot bi združili našo osnovno in glasbeno šolo.

 

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost