Mladi novinarji obiskali Radio Krka

V petek, 22. 11. 2019, smo člani novinarskega krožka obiskali radijsko postajo Radio Krka. Ker smo hoteli izvedeti več o poklicu radijskega voditelja, smo nasmejano voditeljico in novinarko Martino Kuplenk zasuli z vprašanji, na katera nam je odgovorila zelo izčrpno. Iz njenih odgovorov smo se naučili kateri poklici so potrebni na radijski postaji, kaj je njihovo delo, v čem se razlikujejo od ostalih radijskih postaj, kaj pri njihovem delu predstavlja največji izziv in še marsikaj. Kljub zanimivemu pogovoru, smo nestrpno čakali še obisk studia. Pred vstopom smo nad vrati opazili znak, na katerem je pisalo “on air”. To je pomenilo, da moramo počakati, saj je voditeljica oddajala v živo. Kmalu se je lučka ugasnila, zato smo imeli priložnost spoznati še programsko urednico in voditeljico Petro Majdič. V sproščenem vzdušju nam je predstavila, kaj vse zajema njeno delo in nam kar trikrat dovolila, da si ogledamo in poslušamo oddajanje v živo. Tako smo lahko med drugim slišali tudi športne novice. Obisk nam je bil zelo všeč in nam bo zagotovo ostal v spominu. Radiu Krka pa se še enkrat zahvaljujemo za prijaznost in pripravljenost za sodelovanje.

Zapisali člani novinarskega krožka

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost