Trajnostni razvoj v okviru projekta Erasmus+

Prvi sklop projekta Erasmus+, ki tokrat nosi naslov Sustainable future – ”Learning from life to life!”, je za nami. Na šoli smo se s projektom v prvi fazi srečali predvsem učenci četrtih, petega in prvega razreda. Ker je bila tema prvega sklopa trajnostni razvoj in ravnanje z odpadki, smo izvajali veliko dejavnosti, ki so vključevale zdravo prehrano od proizvodnje do uporabe. Učenci so tako kuhali jedi iz ekološko pridelane hrane, izvedli anketo o prehranjevalnih navadah in poznavanju trajnostnega razvoja, v sklopu natečajev risali grafite in slike, ki učence naše šole spodbujajo k zdravemu prehranjevanju in še marsikaj. Največ poudarka pa smo namenili ozaveščanju otrok o problematiki odpadne hrane. Prvi korak smo naredili s samopostrežnimi zajtrki, pri katerih so se učenci navadili, da pojedo vse kar si vzamejo. Seveda pa se je potrebno o omenjeni problematiki pogovarjati vsakodnevno, tako v šoli, kot tudi doma. Učence prvega razreda je pri delu v razredu spremljala čebelica Brumda, ki smo jo kot darilo prejeli od Čeških partnerjev. Prvošolčkom se je pridružila pri vsakodnevnih dejavnostih, kot tudi pri Tradicionalnem slovenskem zajtrku, ki je še kako sovpadal z našim mednarodnim projektom. Kot sklepno dejanje prvega sklopa pa nas čaka še Skype srečanje, v katerem se bodo spoznali učenci iz Anglije in naši petošolci. Izmenjava idej nam bo vsekakor pomagala pri začetku izvedbe drugega sklopa. Se že veselimo.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost