Nagrajeni drugošolci v Cankarjevem domu

V letošnjem šolskem letu so drugošolci, pod mentorstvom učiteljice Tadeje Deželan, zmagali na kreativno-domišljijskem natečaju “Ustvari Lumpi gledališče in napiši kratko zgodbico, Kako so Lumpiji rešili svet”. Na omenjeno temo so z otroško domišljijo ustvarili prisrčno zgodbo in naredili lutkovno gledališče.

Za svoj izdelek so prejeli čudovite nagrade. Osvojili so prenosni računalnik, ogled gledališke igre v Cankarjevem domu in presenečenje v Lumpi vrečki.

Nagrada v prestolnici je bila res veliko doživetje. Tja so se zgodaj zjutraj odpravili z vlakom.

V Ljubljani so se sprehodili do Prešernovega trga, si ogledali Tromostovje in še nekaj znamenitosti Ljubljane.

V Cankarjevem domu pa so si ogledali predstavo, Kako so Lumpiji rešili svet. Tam jih je čakala tudi razstava nagrajenih del. Kaj mislite, kateri izdelek so poiskali najprej?

In to še ni bilo vse. Na poti domov so v središču glavnega mesta opazili kar 18 potujočih knjižnic, ki so ravno ta dan obeleževale 50 let delovanja Potujoče knjižnice.

Seveda so si jih ogledali tudi naši drugošolci, ki jih je pri raziskovanju zasledila tudi RTV Slovenija Potujoče knjižnice v Ljubljani.