OŠ Brusnice na Malem odru

V četrtek, 23. 3. 2023, se je gledališka skupina OŠ Brusnice udeležila Območnega srečanja otroških gledaliških skupin Dolenjske in Bele krajine, ki je potekalo v Kulturno kongresnem centru Dolenjske Toplice.

Nastopili smo z gledališko igro PRID′ TRGAT, katere premiero smo odigrali že februarja 2023 ob 12. obletnici Rastoče knjige OŠ Brusnice. Igro je v našem narečju napisala Jasna Pavlin, odigrale pa so jo Gabrijela Čebin, Nuša Mrak in Ana Luzar. Ekipo, ki je pomagala  predstavo postaviti na oder, pa smo sestavljali Tinkara Medle, Lara Peterlin, Laura Sintič, Zala Kerin in Pia Butina. Pri delu sta nas usmerjali mentorici Darja Šinkovec in Lučka Pavlin.

Po našem nastopu smo si ogledali še odlične nastope gledaliških skupin iz OŠ Dolenjske Toplice, Drska in Žužemberk. Predstave je strokovno spremljal Gašper Jarni, ki je vse skupine na koncu zelo pohvalil. Preživeli smo lepo gledališko dopoldne, predvsem pa smo dobili izkušnjo, kako je igrati na pravem gledališkem odru v veliki dvorani.

             Tinkara Medle, 9. razred

Ljubljančanka Nuša, tamlada Ana in gospodinja Gabrijela

igralke: Melany Ornel, Martina in Majda

Gledališka ekipa OŠ Brusnice

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost