Projekt Šolska shema (združitev sheme sadja in zelenjave ter sheme mleka)

PROJEKT: Šolska shema

V letošnjem šolskem letu smo se ponovno vključili v evropski projekt dodatnega razdeljevanja sadja ter zelenjave učencem naše šole. Novost pa je razdeljevanje mleka ter mlečnih izdelkov.

Šolska shema  (v nadaljevanju: ŠSH) je ukrep skupne kmetijske politike EU v sektorju sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih izdelkov. Namen tega ukrepa je ustaviti trend zmanjševanja porabe sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih izdelkov in hkrati omejiti naraščanje pojava prekomerne telesne teže in debelosti pri otrocih. Slednja namreč povečuje tveganje za nastanek številnih bolezni sodobnega časa (sladkorna bolezen tipa 2, srčno-žilne bolezni, rak, osteoporoza, itd).

Več podatkov najdete na naslednji povezavi:

http://www.arsktrp.gov.si/storitve_ukrepi/trzni_ukrepi/solska_prehrana/solska_shema/

 

Vodja projekta: Darja Fink

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost