Pismo kraljici Elizabeti II.

Pri angleškem krožku, ki ga obiskujemo učenci 5. in 6. razreda, smo se tokrat lotili nekoliko zahtevnejše naloge. Odločili smo se, da napišemo pismo kraljici Elizabeti II. Da pisanje tovrstnega pisma ni kar tako, smo izvedeli že na začetku, ko nam je učiteljica Vesna predstavila posebna pravila, ki veljajo za pisanje pisem kraljici. Po prav posebnem nagovoru, smo ji v pismu predstavili projekt Erasmus+, ki na naši šoli poteka že drugo leto pod sloganom, Read, write, eat. Seznanili smo jo, da v omenjenem projektu sodelujemo s šolo iz Anglije in Poljske ter da smo se od njih že veliko naučili. V mesecu marcu načrtujemo “angleški dan”, na katerega smo jo v pismu tudi vljudno povabili. Ob koncu pa sta ji učenki Marta in Neža napisali akrostih. Upamo, da ji bo naše pismo všeč in bo nanj tudi odgovorila. Z veseljem ga bomo v šolskem glasilu delili tudi z vami. Najprej, pa si preberite naše pismo.

A letter to the queen Elizabeth II

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost