Proslava pred slovenskim kulturnim praznikom

Danes, 7. februarja 2019, smo s kulturnim programom obeležili spomin na našega največjega pesnika Franceta Prešerna. Hkrati s prireditvijo počastimo tudi vse tiste, ki so kakorkoli prispevali k razvitosti našega jezika, kulture ter narodne in domovinske zavesti. Člani pevskega zbora so prireditev pričeli s himno, ki ji je po uvodnih besedah o pomenu praznika, sledila glasbena pravljica avtorice Jasne Pavlin. Učenci in učitelj glasbene umetnosti so s svojo igro, petjem in igranjem na inštrumente navdušili vse prisotne. Kulturni program pa je napovedovalec zaključil z besedami: “Bodimo še naprej kulturni, preberimo kakšno zanimivo knjigo, obiščimo kakšno kulturno prireditev, kajti le tako bomo nadaljevali tisto, kar je s svojim ustvarjanjem začel že doktor France Prešeren.”

Želimo vam prijeten kulturni praznik.

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost