Zaplešite nam maškare

Zaplešite nam maškare,

da zima se prestraši,

prinesemo vam flancate

in krofi bodo vaši.

Še jaz nataknem si klobuk

in z vami grem noret,

ne bom doma, ko Pust igra

na svoj narobe svet!

~ Anja Štefan

Leto je naokoli in zopet so šolo preplavile maškare. Veselje na obrazih je bilo razvidno že od ranega jutra. Učenci so komaj čakali pustno rajanje in »krofovsko« malico.

Učenci 1. in 2. triade smo izkoristili lepo vreme in se udeležili sprevoda pustnih mask skozi vas. Vaščani so lahko slišali ropotanje zvončkov in ropotuljic ter petje pustnih pesmi. Za trud so nas nagradili s sladkarijami.

5. šolsko uro pa smo se v šolski telovadnici zbrali vsi učenci in učitelji. Z veseljem smo si ogledovali čudovite, zanimive, nenavadne in zabavne maske in ugotavljali, kdo je kdo. Žiriji so se predstavili vsi razredi, vse skupinske maske in tiste, ki so pripravile krajši nastop.

Kot so priznali, so imeli letos zelo težko delo, saj so bili učenci res izvirni. Najboljše maske v različnih kategorijah so si prislužile sladko nagrado, pohvalo in zelo glasen aplavz vseh prisotnih. In veste kaj? Našemljeni so bili prav vsi učenci od 1. do 9. razreda.

Nas prepoznate? Skušajte ugotoviti kje je Tine, kje je Metka,
kje je Postržinov Rok?
Kje je Draga, Marko, Bine,
kje je Nace dolgonog?

Kaj, soseda, res ne veste,
da nikogar ni doma?
Da vsa vas od tu do ceste,
v pustne maškare je šla?

Tine lev je, Metka miška,
Postržinov Rok gosak,
Draga tiček, Marko mucek,
dolgi Nace pa vojak.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost