ZUIP – podjetništvo

Kot že nekaj prejšnjih let smo se tudi letos udeležili 13.Podjetniškeg izziva Dolenjske: (Ne)Odvisni od energije? V projektu sodeluje 17 šol iz Dolenjske. Mi smo bili dodeljeni v 3.konzorcij in sodelujemo z OŠ Šmarjeto, OŠ Šentjernej in OŠ Frana Metelka Škocjan. Na ZUIP (z ustvarjalnostjo in inovativnostjo do podjetnosti) 29.9. in 30.9. je sodelovalo 40 učencev (12 učencev iz naše šole). Učenci so se ukvarjali z izzivom: učinkovita poraba energije.
Njihovo vprašanje je bilo: Kako se znajti v primeru, če pride do velike omejitve ali celo prekinitve dobave zemeljskega plina? Učenci so iskali probleme, izboljšave ter kako bi se lotili reševanja izziva.

Izdelali bodo predloge in prototipe energetske izboljšave naše šole. Predlog, bo v pomoč podjetju ENSI energetski sistemi, da lahko da naši šoli ponudbo za učinkovito energetsko prenovo.

V četrtek, 6.10. pa bodo učenci svoje rešitve predstavili. Kako so uživali si lahko ogledate v GALERIJI.