Delovna sobota v znamenju varnosti

Delovno soboto, 11. 5. 2019, smo učenci in delavci šole posvetili varnosti. Učencem so 13 različnih dejavnosti prestavili ljudje, ki vedno nesebično priskočijo na pomoč in se zavedajo pomena ozaveščanja otrok o preprečevanju različnih nesreč, zaščiti pred njimi ter reševanju. Policisti PU Novo mesto, so jih seznanili s širokim obsegom njihovega dela ter jim predstavili poklic prometnega policista in vodnika službenega psa. Le-tega so si učenci z veseljem ogledali in policistu vodniku zastavili mnogo vprašanj. Pripadniki Slovenske vojske so jih seznanili s poklicem vojaka, jih podučili o domoljubju ter jih kondicijsko pripravljali na prilagojenem poligonu. Našemu povabilu so se odzvali tudi člani PGD Brusnice, Gabrje in Ratež, ki so učencem predstavili opremo, ki jo potrebujejo pri reševanju. Pripravili so vajo gašenja požara in jim dovolili, da se tudi sami preizkusijo v vlogi gasilca. Prostovoljki Rdečega križa Novo mesto, sta učencem prve triade predstavili slikanico Križem kapica, preko katere sta učence spodbudili k razmišljanju o pomenu Rdečega križa in medsebojne pomoči. Pri prvi pomoči in pravilnih postopkih oživljanja pa sta učencem na pomoč priskočili uslužbenki Zdravstvenega doma Novo mesto. Z zagotovostjo lahko trdimo, da so si učenci osvežili in hkrati pridobili kar nekaj novih izkušenj in znanja, ki jim lahko v primeru nesreče ali preprečevanju le-teh še kako koristi. Vsem ustanovam, društvom in organizacijam se iskreno zahvaljujemo.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost