Dogajanje v šoli v naravi – CŠOD Gorenje

Ponedeljek, 13. 1. 2020

Z učenci 5. razreda smo se ob 7. uri zjutraj odpeljali proti Rogli. Po malce daljši vožnji smo le prispeli do CŠOD Gorenje, kjer nas je pričakal vodja doma. Le-ta nas je prijazno sprejel in nam podal prva navodila glede organizacije in razporeditve po sobah. Nato smo pohiteli v sobe, odložili prtljago, se hitro preoblekli v smučarsko opremo in se z avtobusom odpeljali proti smučišču. Obuli smo smučarske čevlje, na ramo dali smuči in veselo odkorakali proti zasneženim strminam. Opravili smo preizkus o praktičnem znanju smučanja ter se razvrstili v skupine. Čas na smučišču je hitro minil in že smo se odpravili nazaj proti CŠOD-ju. Na vrsti je bilo že prvo zelo okusno kosilo. Nato pa nas je ena izmed učiteljic v učilnici seznanila s prvimi pomembnimi informacijami o poteku našega tedna. Imeli smo nekaj prostega časa, v zvezke začeli s pisanjem dnevnika in že je bila na vrsti večerja. Po večerji smo se zbrali v kleti, kjer smo si z učenci iz druge šole med seboj prebrali dnevnike. Za konec pa je sledilo še kratko predavanje o pravilih FIS in negi smuči ter igre z žogo v telovadnici. Seveda nismo izpustili večernega tuširanja in čiščenja zob. Ob 22. uri smo si zaželeli lahko noč in sladko zaspali.

 

Torek, 14. 1. 2020

Danes smo se nekaj čez sedmo prebudili in se že zjutraj odločili, da bo pred nami še en super dan. Odkorakali smo v jedilnico, kjer nas je čakal zajtrk. Z napolnjenimi baterijami smo se ob 8.30 odpeljali proti smučišču, novim zavojem naproti. Nebo je bilo jasno, sonce nas je prijetno grelo, mi pa smo z nasmeškom na obrazu vijugali po belih strminah. Ob 13. uri in 15 minut smo zaključili današnjo smuko in se odpeljali nazaj proti CŠOD-ju. Ker smo pridno smučali, smo se ob prihodu nazaj razveselili kosila, ki nam je vrnil energijo za popoldanske športne aktivnosti. Tako kot včeraj smo tudi danes napisali dnevnike in si jih med seboj tudi prebrali. Dan se je prelevil v noč in čas je bil za večerjo ter še zadnjo dejavnost. Odpravili smo se na nočni pohod z lučkami in petrolejkami. Prava dogodivščina! Čas do spanja je tako zelo hitro minil. Utrujeni od dneva polnega aktivnosti bomo zagotovo sladko zaspali.

 

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost