Teden otroka na naši šoli

V tednu od 5. do 9. oktobra smo tudi na naši šoli obeležili teden otroka, ki je letos potekal pod geslom ODGOVOR JE POGOVOR. Našim učencem so bile na šoli organizirane različne dejavnosti. Tako so se nekateri pri razrednikovih urah preko različnih socialnih iger pogovarjali o tem zakaj je pogovor pomemben, izvedli smo različne dneve dejavnosti, razmišljali in zapisali velike modrosti, ki jih naši učenci sporočajo odraslim, med urami posvetili več časa gibanju, v redne ure pa se je prikradla še kakšna malenkost, ki je popestrila uro. V sredo smo učence preko radijske ure nagovorili s pesmijo Andreja Rozmana Roze in jim predstavili pomen tega tedna. Po nagovoru pa so si učenci uredili lastno kinodvorano, jo obogatili z vonjem pokovke in si v njej ogledali film primeren njihovi starosti. Teden je bil zelo zanimiv. Vsi pa smo se strinjali, da je odgovor res le pogovor.

Pa naj še vas spomnimo zakaj je pogovor pomemben:

Andrej Rozman Roza: Odgovor je pogovor

Za vsakogar mora obstajat nekdo,
kateremu tako zaupa,
da se mu lahko zaupa,
ko mu je težko.

Za vsakogar mora obstajat nekdo,
ki ga razume in posluša,
ko mu je zmrznjena duša
in mu je v srcu slabo.

Nekdo, kateremu lahko zaupa tudi tiste težave,
ki bi jih najrajši izbrisal iz glave,
in mu lahko pove tudi to,
kar ni povedat lahko.

A pogovarjanje je za človeka
še bolj pomembno kot obleka
in hkrati danes redka stvar
za katero ni potreben denar.

Pogovarjanje ni le za zabavo,
zdravilno je tudi, ko imamo težavo
in se v lastnih mislih dušimo,
dokler jih še z nekom ne delimo.

Pogovarjanje je bližina in toplina,
s pogovarjanjem smo družina in skupina.
S pogovarjanjem se človek s človekom prepleta,
s pogovarjanjem smo mreža tudi zunaj interneta.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost