Obeležili smo 40. obletnico šole

Letošnje šolsko leto smo pričeli s pripravami na praznovanje 40-letnice osnovne šole in 140-letnice šolstva v Brusnicah. Učenci so se prelevili v pisatelje, pesnike, novinarje, rokodelce in raziskovalce. Svojo nalogo so opravili zelo dobro, kar je bilo razvidno tudi na prireditvi in razstavi ob koncu meseca novembra. Obiskovalci so lahko dobili celovit pregled pomembnih dogodkov, ki so nas zaznamovali v 40-ih letih. Po slavnostnem nagovoru gospe ravnateljice Jasmine Hidek sta nas s svojimi besedami počastila še, župan mestne občine Novo mesto, g. Gregor Macedoni ter g. Robert Ostrelič, predstavnik družbe Petrol, ki je energetsko sanirala našo šolo. Kulturni program so obogatili plesalci šolske folklorne skupine, pevci mlajšega, starejšega in mladinskega pevskega zbora, mladi literati ter učiteljski pevski zbor. Obenem smo predstavili tudi himno OŠ Brusnice, z naslovom Češnjev cvet.

Obiskovalci, med katerimi je bilo tudi veliko nekdanjih zaposlenih, so ob razstavi obujali spomine na prejšnje čase, na bogatem bazarju otroških izdelkov pa našli vsak nekaj zase.

Pravijo, da slika pove več kot tisoč besed… Oglejte si, če napisano drži. 

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost