Obisk E-tranformerja

V četrtek, 20.4.2023 nas je obiskal E-transformer. Poimenujejo ga kar potujoča učilnica. Vozilo je pričelo po Sloveniji krožiti pred 10-imi leti, a je bilo takrat precej drugačno. V sklopu projekta Life Spodbujamo e-krožno pod slogom »Še sem uporaben« so ga prenovili ter sedaj obiskovalcem nudi informacije s področja krožnega gospodarstva na področju elektrike. Učenci so si ogledali kratek animiran video o krožnem gospodarstvu, prisluhnili kratkem predavanju o krožnem gospodarstvu, si ogledali muzej aparatov iz naše bližnje in daljne preteklosti, si ogledali primere trajnih magnetov in proces njihove reciklaže, se pomerili v retro računalniških igricah.

Kako izgleda potujoča učilnica in kako so naši učenci uživali si lahko ogledate v galeriji.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost