Vpis v 1. razred

Starše bodočih prvošolcev vabimo na vpis v 1. razred, za šol. leto 2022/23,

ki bo na Osnovni šoli Brusnice potekal:

v ponedeljek, 21. 2. 2022 in torek, 22. 2. 2022.

V skladu Zakonom o OŠ morate starši obvezno vpisati otroke, ki bodo v  koledarskem letu 2022, v katerem bodo začeli obiskovati OŠ, dopolnili 6 let (rojeni od 1. 1.  do 31. 12. 2016) in sicer v svojem matičnem šolskem okolišu.

Starši otrok s stalnim ali začasnim bivališčem v matičnem okolišu OŠ Brusnice boste prejeli pisno vabilo z določenim terminom na vpis.

Če želite otroka vpisati na osnovno šolo, ki ne spada v šolski okoliš vašega stalnega/začasnega prebivališča, morate na matični šoli vpis v 1. razred kljub temu izvesti, nato pa v roku 14-ih dni posredovati prošnjo za prepis otroka na želeno šolo. O soglasju k prepisu se medsebojno dogovorita matična šola in šola, kamor želite vpisati otroka.

Naprošamo vas, da ob postopku vpisa upoštevate vse varnostno higienske ukrepe in PCT pogoj.

V tednu od 21. 2.do 25. 2. 2022, bo potekal vpis tudi na ostalih osnovnih šolah v Mestni občini Novo mesto. Več informacij o vpisu dobite na njihovih spletnih straneh.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost