Nacionalna preventivna akcija Uporaba mobilnih telefonov v prometu

V obdobju od 13. do 26. januarja 2020, je v Sloveniji potekala Nacionalna preventivna akcija UPORABA MOBILNIH TELEFONOV, ki jo je vodila in koordinirala Javna agencija RS za varnost prometa. S preventivno akcijo so želeli opozoriti na visoka tveganja uporabe mobilnih telefonov v prometu. V tem času so na agenciji okrepili medijske aktivnosti in z novo kreativno kampanjo ter promocijskimi materiali javnost ozaveščali o nevarnosti uporabe mobilnih telefonov v prometu.

Z uporabo mobilnega telefona med vožnjo se namreč zmanjšuje zbranost voznika in njegova pozornost na dogajanje na cesti in v njeni okolici. Voznik lahko spregleda ključne informacije, zato se poveča tveganje za nastanek prometne nesreče za štirikrat. Tudi kot pešci, kolesarji ali uporabniki drugih prevoznih sredstev smo lahko zaradi nespametne uporabe mobilnih telefonov v prometu ogroženi sami, ali pa ogrožamo druge. Tega se zavedamo tudi na naši šoli, zato smo se omenjeni akciji pridružili. Člani novinarskega krožka pa so po pogovoru in razmišljanju o omenjeni problematiki zapisali pismo staršem in vsem odraslim.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost